BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Wii Fit | Ar Grybauskaitė galėtų pakeisti Wii?

Apie Wii Fit parašyti ketinau labai senai. Bet neparašiau. Iš esmės dėl to, kad tingėjau. Ir tingėjau ne rašyti, o rimtai išmėginti patį Wii Fit. Prieš gerą mėnesiuką tą tingulį nugalėjau ir sąžiningai, ilgiau nei savaitę sportavau kasdien. Ir man tai patiko. Bet vis tiek nieko nerašiau, nes tada jau tingėjau rašyti :). Žodžiu. Šiandien nė neketinau rašyti apie Wii Fit, bet kadangi šiuo įrašu iš esmės tenoriu tik paantrinti Žaidimų Patarėjui, tai rašyti reikia dabar.

Vietoj Intro
Iš esmės pritariu viskam, ką savo apžvalgoje paminėjo Žpat, minčių neatitikimą įžvelgiu tik kokiam tai emociniam lygmeny, todėl stengsiuosi nesikaroti. Žaidimo esmė uber paprasta. Turi lentą, turi mankštos pratimų sąrašą, renkiesi pratimus, mankštiniesi ant lentos, tvirtėji fiziškai, renki taškus, atrakini naujus pratimus. Kaip ir minėjo Žpat, viskas šiame žaidime galėtų būti geriau ir aš neabejoju, kad kitose žaidimo versijose kurias daro ar darys Nintendo, EA, Ubisoft ir kitos kompanijos, kiekvienas susidomėjęs ras kažką sau artimo. Naujuose žaidimuose greičiausiai kur kas aktyviau bus naudojama ir garsioji „motion plus“ sistema, bet dabar ne apie ją. Aš visai neabejoju, kad rinka bus užversta panašaus pobūdžio žaidimais, nes iš esmės, pasaulinę Wii šlovę pakartojo tik Wii Fit žaidimas. Kad ir kaip keistai tai skambėtų, bet per pastaruosius finansinius metus buvo parduota daugiau nei 16 milijonų šio žaidimo pakuočių! Viso parduota per 18 milijonų žaidimo pakuočių. Vadinasi kas antras su puse Wii turėtojas turi ir Wii Fit.

Kartu su žaidimu parduodama Wii Balance board lenta. Ji veikia kaip elektroninės svarstyklės, taip pat yra jautri svorio pasiskirstymui. Naudojama beveik su visais Wii Fit pratimais ir kai kuriuose kituose žaidimuose. Kaip ji veikia su EA spin-off'u Skate it, išbandysiu ir papasakosiu artimiausiu metu.

Kartu su žaidimu parduodama Wii Balance board lenta. Ji veikia kaip elektroninės svarstyklės, taip pat yra jautri svorio pasiskirstymui. Naudojama ne tik su Wii Fit, bet ir kai kuriuose kituose žaidimuose. Kaip ji veikia su EA Skate It išbandysiu ir papasakosiu.

Aš apie žaidimo populiarumą sužinojau labai nemaloniu būdu. Mūsų namus jis turėjo pasiekti kaip Kalėdų dovana žmonai, kuri kaip bebūtų keista, visai nežaidžia žaidimų (na išskyrus Dance, Dance Revolution ir Scene It). Kažkaip tikėjausi, kad žaidimas ją nudžiugins ir ji juo naudosis. Lūkesčiai pasiteisino tik iš dalies, nes džiaugsmo lyg ir buvo, bet iš esmės aš Wii Fit pažaidžiu net dažniau. Na bet čia viskas aišku, kol namus griauna mažasis bamblys, akimirkų kai gali prijungti konsolę nerizikuojant jos suniokojimu, paroj ne taip ir daug. Tai beje taškas sporto klubų naudai. Jei žmonai dovanočiau abonementą į sporto klubą, ji pasiplanuotų ir suorganizuotų kas prižiūri vaiką, kad tik galėtų ištrūkti į tą klubą. Net jei ten tektų būti užspaustai rubensiškų formų tetulės :).

Pagal žaidėjo svorį, svorio centrą ir vikrumą, žaidimas sugeneruoja Fit amžių. Taip atspindimas skirtumas tarp fizinio pasirengimo ir biologinio amžiaus. Rytais rodiklis paprastai būna daug geresnis.

Pagal žaidėjo svorį, svorio centrą ir vikrumą, žaidimas sugeneruoja Fit amžių. Taip atspindimas skirtumas tarp fizinio pasirengimo ir biologinio amžiaus. Rytais rodiklis paprastai būna daug geresnis.

Žodžiu. Nutariau nusipirkti Wii Kalėdoms ir… Lietuvoj jokių šansų gauti žaidimą, o užsienyje… Visi mano žinomi portalai buvo pasipuošę Sold Out etiketėmis. Vienintelė galimybė gauti Wii Fit iš online parduotuvės, buvo pirkti jį kartu su konsole, rankšluosčių, treningų, gertuve ir galvaprakaitjuoste. Toks rinkinys kainavo daug.
Dar buvo galima pirkti iš Ebay. Tai buvo pirma mano matyta prekė gyvenime, kurios kaina Ebay gerokai viršijo tą už kurią žaidimą teoriškai gali įsigyti gatvėje. Paskutinę akimirką Kukas atkasė visai gerą deal‘ą ir išgelbėjo šventę. Wii Fit atvyko laiku, nors jo medžioklė tam tikra prasme priminė kelis filmus Kalėdine tematika. Šiandien situacija jau geresnė, panorėjęs Wii Fit gali įsigyti, kad ir dabar.

Balanso žaidimai smagūs, bet man asmeniškai jie patys neįdomiausi.

Balanso žaidimai smagūs, bet man asmeniškai jie patys neįdomiausi.

Kas sužavėjo mane asmeniškai
Tai tas Nintendo žaidimams būdingas suasmeninimas. Esmė yra ta, kad Wii Fit lenta ant kurios sportuojama, ji žaidime yra lyg ir herojus. Ji jus pasitinka ir pasveria, ji su jumis bendrauja. Na pavyzdžiui, pradėjus žaidimą ryte ji visuomet pasisveikina, pasiteirauja ar jau spėjot užkąsti lengvu pusryčių. Jei tarp užsiėmimų darėte pertraukėlę, ji pasiteiraus kodėl, primins, kad mankštintis reikia kasdien, taip pat pasiūlys pažymėti kokia fizine veikla užsiėmėte savarankiškai. Jei naudodami vieną konsolę žais keli žmonės, lenta pasiteiraus Jūsų kaip vertinate kito žmogaus pasiekimus. Vėlai vakare Wii Fit pasiūlys nesportuoti, o ruoštis miegui. Atliekant pratimus ilgėliau, pasiūlys pertraukėlę. Taip pat ir ilgame bėgime. Jei per savaitę numesite kiek daugiau svorio nei jo numetama normaliomis sąlygomis, Wii Fit pasiūlys mažinti tempą, peržiūrėti ir subalansuoti mitybos racioną.

Pasisvėrus ir suvedus savo ūgį, galima sužinoti savo BMI indeksą. Remiantis BMI indeksu, galima užsibrėžti kūdėjimo ar pilnėjimo planus :).

Pasisvėrus ir suvedus savo ūgį, galima sužinoti savo BMI indeksą. Remiantis BMI indeksu, galima užsibrėžti kūdėjimo ar pilnėjimo planus :).

Žodžiu, esminis žaidimo personažas nuoširdžiai ir japoniškai rūpinasi žaidėju. Man tai labai patiko. Taip pat kaip ir įdomus fakčiukai… Na pavyzdžiui… O, tu numetei 2kg. Tik ar ne per anksti džiaugtis? Ar žinai, kad žmogaus kūno svoris gali skirtis keliais kilogramais priklausomai nuo paros meto? Jei nori tikslaus rezultato, pamėgink svertis tuo pačiu laiku, kelias dienas iš eilės. Ir tikrai. Kitą dieną pasisvėręs visai kitu paros metu, 2 numestus kilus buvau priaugęs :).
Man patiko, kad žaidimas nieko nežada, nesiūlo ir neperša. Man patiko, kad jis tiesiog rūpinasi žaidėju, nuolat primindamas, kad gerų rezultatų pasieksi tik nuolat rūpindamasis savimi. Tai reiškia ir subalansuotą mitybą, ir savęs priežiūrą (pavyzdžiui eisenos, sėdėjimo kontroliavimas ir t.t.), ir aktyvų gyvenimo būdą, sportavimą ne tik su Wii Fit. Wii Fit iš esmės siūlosi būti stebėtoju ir pakeleiviu. Jis stebi savo šeimininko rezultatus ir tiesiog morališkai palaiko jo siekius, nė akimirkai neleisdamas šiam nusiminti. Mano galva tai ganėtinai svarbu. Ypač jei žaidžia moterys ir vaikai.

 • Pirmomis dienomis mano laikysena buvo panaši. Dabar jau gerokai pasistūmėjau į dešinę… Nors lenta vis dar nepatenkinta progresu.
 • Ką duoda

  Kaip ir minėjo Žaidimų Patarėjas, nors žaidime ir ne ypač gausus pratimų pasirinkimas, jie visi orientuoti į tam tikras raumenų grupes. Iš pirmo žvilgsnio idiotiški ir labai lengvi pratimai išjudina tuos kūno raumenis apie kurios galėjai būti pamiršęs, todėl, kartais net banaliai pakilnojus ranką, kitą dieną gali kažkiek mausti šoną :). Tą savaitę kol kas rytą sąžiningai lipdavau ant Wii Fit, gyventi tikrai buvo smagiau. Aišku… Tai buvo atostogų savaitė, bet… Po Wii Fit norisi sulčių, o ne kavos. Apskritai atostogaudamas praktiškai nustojau ją gert, nes pabusdavau nuo elementarios mankštos. Tie keli sykiai kai bėgau krosą miške, irgi Wii Fit nuopelnas. Nes man patiko kaip tai pateikta žaidime, bet tą pat akimirką supratau, kad daryti tai vietoje prieš teliką idiotizmas. Ypač kai gyveni netoli miško. Šiaip tai, bent jau mane Wii Fit išjudino. Į dalykus pradėjau žiūrėti vos vos kitaip ir man tai patiko.Taigi. Realiai Wii Fit neduoda nieko. Turiu pritarti Patarėjui, tai tiesiog Placebo efektas. Bet jei jis veikia, jei jis išjudina žaidėją, padeda kažkam judėti ar tiesiog praskaidrina dieną tai… Kodėl gi ant to nepasirašius.
  Žiūrint iš kito taško. Jei Wii Fit turėtų daugiau žaidimo ar statistikos elementų, taip pat galimybių sudarinėti programas ir t.t. Jis greičiausiai įtrauktų kur kas labiau. Bet kažin ar to reikia. Gali būti, kad ir kūrėjų siekis buvo ne tas. Wii Fit išjudina. To nepaneigsi. Tačiau Wii Fit niekada ir niekam nežadėjo jokių rezultatų, o sudėtingų programų ir sistemų egzistavimas žaidime jį pastatytų jau ant kito laiptelio. Dalis žmonių tų rezultatų norėtų tik iš žaidimo, dalis žmonių, vedami paprasčiausio geimeriško azarto rizikuotų persitempti. Dabar gi žaidimas neprovokuoja žaidėjo, jiedu tiesiog gerai leidžia laiką siekdami tobulos laikysenos. Manyčiau tai ir yra esminis Wii Fit perliukas, kad žaidimas į viską žvelgia per laikysenos prizmę.

  Didžiulei savo nuostabai, labiausiai susižavėjau joga. Turiu galvoj elementarius, su kvėpavimu ir atsipalaidavimu susietus pratimus.

  Didžiulei savo nuostabai, labiausiai susižavėjau joga. Turiu galvoj elementarius, su kvėpavimu ir atsipalaidavimu susietus pratimus.

  Prie ko čia Grybauskaitė?
  Kai pirmus porą sykių išmėginau Wii, užsimaniau brūkštelti į blogą apie tai, kad jis privalomas seimo nariams. Viskas per tą laikyseną, kurią šitaip pabrėžia Wii Fit. Visa žaidimo esmė sukasi apie ją. Wii Fit analizuoja žaidėjo laikyseną sveriantis, kai jis atsipalaidavęs, kai atlieka pratimus, kai žaidžia… visada. Ir duoda patarimų dėl to, kas žaidėjo laikysenoje būtų keistina. Patarimai būna argumentuojami, kaip ir pati laikysenos svarba. Akivaizdus svorio centro pasvirimas byloja apie viršsvorį ar susikūprinimą. Stipresnė ranka ar koja taip pat išduoda netaisyklingą laikyseną kuri būdinga daugumai šių dienų žmonių. Žaidimas pateikia ir faktų dėl to, kaip netaisyklinga laikysena įtakoja žmogaus gyvenimą ir daro tai gan įtikinamai. Tuo metu kai aš pats atsistojęs mokiaus ištiesinti pečius ir nugarą man galvoje dar buvo gyva seimo rinkimų agitacija. Jos metu, mūsų išrinktaisiais norintys tapti noriai naudojo medžiagą kuri vaizduoja juos šalia sportininkų, įžymių žmonių, užsienio politikų. Mane tiesiog pykina nuo mūsų seimukų išvaizdos. Turiu galvoj… Na pažiūrėkit kai rodo seimo koridorių. Kuprių balius. Dauguma dar gerokai imitę. Sustoję rateliu, primena lenktą vamzdį visi kaip be kaklų. Tai dar kol šalia savų tai nieko, o kai šalia svečių iš užsienio. Jau kaip nemėgstu Kondolizos Rais ale negali negerbt — nugara tiesi, petukai atlošti, šypsena… Ir šalia Kirkilas, susimetęs, susiraukęs, susimaukęs… Atrodo apgailėtinai, net kol savo nerišlia kalbėsena nepradeda veblent mony, mony, nato, friendz. Visi pas mus jie vienodi. Aiškumo dėlei nupiešiau kokie.

  Kuprų mūsų valdininkijoje debesys, kam jos? Jei ten laikomos babkės, žinau  iš kur paimti lėšų sodros skylių lopymui :).
  Negražiai jie mus reprezentuoja, kad ir kur benuvyktų, o keliauti jie mėgsta. Va ir pagalvojau. Kad blemba, bent jau išsitiesti galėtų. Wii Fit jiem padėtų tai padaryt… Nors dabar tai nebe taip aktualu. Turim pirmą moterį prezidentę, kurią vaikščioti tiesiai įpareigoja juodas diržas. Gal matydami save šalia jos (ją šalia savęs), kurie ne kurie irgi išsities :).

  PS: Ai o iš tikro tai Grybauskaitę į antraštę įpyniau siekdamas populiarumo. Šiandien 2 metai kaip rašau blogą ir lygiai metai, kaip tame bloge vis neprašau apie tai, apie ką prižadu. Nu nieko nepadarysi, čia jums ne periodika :). Įdomu tai, kad jei pirmi metai pralėkė nepastebėtai, tai šie truko ilgėliau. Matyt dėl to, kad kažkuriuo metu buvau pajutęs didelę pareigą čia rašyt. Mano giliu įsitikinimu bloginant justi pareigą yra blogai. Todėl metų pabaiga buvo chaotiška, ir man tai patiko. Kas dar. Ai… Na tą pareigą galėjo išgimdyti faktas, kad pagal google į arimus atkeverzoja ~300 žmonių kasdien. Man tai labai daug. Matyt pasijutau įsipareigojęs. Iš esmės tai gal ir nėra blogai.

  Daugiausiai vizitų (554) turėjau kovo 31 kai rašiau apie… OnLive! Man labai džiugu, kad įrašas susijęs su žaidimais, nes paprastai čia gausiau lankomi visokio tipo bambesiai :).
  Patiko, kad top 10 google paieškų atvedusių į arimus yra į temą. Ir ten nebėra Olesios.
  Prajuokino, kad 129 kartus kažkas čia atėjo search laukelyje suvedę artojas omletas. Greičiausiai ieškojo šito.
  Ačiū, kad domitės. Skanaus :).

  Patiko (0)

  Rodyk draugams

  Komentarai (1,473)

  TrueKaimynas2009-05-22 15:20

  Kažkaip po žpat parašymo apie fit’ą nesusidomėjau ir galvojau kažką tą tema pabambėt, bet paskaičiau šičia ir kažkaip gal ir smagus dalykas. Tiesiog tas lyginimas su sporto sale manau nelabai tinka.

  Heh, o dėl virtuvėlės tai taip ir galvojau, kad turi turėti kažkokį pasisekimą, kai receptai įdomesni nei katlietai, bulvės ir agurkas. :)

  Andrius2009-05-23 08:06

  Nors namie WII neturiu, bet teko pasipraktikuoti prie teniso, boulingo ir kitų sporto žaidimų. Po tokios apžvalgos ir Fit norisi išbandyt. Gera apžvalga!
  Aš su svoriu problemų neturiu, bet joga ir balansavimas manau tikrai praverstų.

  Originalas2009-05-23 09:03

  Tas Mii 5 screene tikrai toks iš seimo pabėgęs. :D

  Atrodo ypatingai nuobodžiai, o įdomiausia, kaip stovint galima -20 ar +20kg pasiekti? :D Galiausiai jei būtų kažkas panašaus į skateboard, tai vien natūraliai stovėti reiktų įtempti daugumą raumenų, kad išsilaikyti realybėje, o tik poto in game. Čia stovi ant ploščios lentos, nu tikrai neatrodo, kad išvis kažkuo su Fit susietas..

  Artis2009-05-23 09:32

  Jau gal metus skaitau tavo bloga, Artojau, ir praktiskai bent karta per savaite patikrinu ar nera naujo iraso. Smagu skaityti ka parasei. :)

  artojelis2009-05-23 13:43

  @Originalas: Nebuvo rašyta, kad su wii Fit tu būtinai numesi/priaugsi svorio. O kur buvo parašyta, kad tu tiesiog stovi ir tau krenta/auga kilogramai? Ar atsispaudimai padaryti ant lentos yra kažkuo prastesni už tuos kur darei ant grindų pagal 100push ups programa. Juk gera programa buvo :)?

  Apskritai ypatingai nuobodu darosi skaityti tavo nihilistinius komentarus, ypač tais atvejais kai tu rašai daikto nebandęs, nematęs ir net pranešimo spaudai apie jį neskaitęs :).

  Originalas2009-05-23 15:17

  Sux buvo, nes su 30 pradėjau, o atsibodo, kai iki 50 priėjau.. :p Tame ir kampas, kad nuobodu, sux ir neįdomu namuose daryti reguliariai kažką. Vasarą plaukiodavau kiekvieną normalią dieną po kelias valandas, kada ir rezultatai geresni, nei po žiemos ir 20 reik stenėti..

  Ir aš sakau “Atrodo nuobodžiai ir neefektyviai”, bet “atrodo” ir “yra” skiriasi..? :p

  O tikslas numest ar prisidėt svorio? Neatrodo, kad balansavimas daug svorio numeta. O atsispaudimai ir be lentos ilgai nesitęsia.. :))

  inkvizitor2009-05-24 11:34

  Kilo paselusi ideja - Wii Sex.

  artojelis2009-05-24 14:36

  Tam yra kiti produktai :)

  http://kotaku.com/344384/sexbox-will-be-bigger-in-japan

  Bet šiaip tai, ne tik pamąstymų, ar idėjų, bet ir vaizdų ta tema pilnas internetas :)

  inkvizitor2009-05-24 15:33

  muahahahah

  grambuolis2009-07-14 21:36

  Nuostabus daikciukas. Siemet iseis Wii Fit-2. laukiu nesulaukiu.

  cheap jordans for sale2010-09-19 00:41

  You have officially made my head hurt. Hehe, have you ever heard of TED? Yep, you should be a speaker on TED.

  Hui Luper2010-09-24 11:55

  Thanks for the good read. I would like to query a couple of points. Should I post here or should I pm you.

  Louis Buntyn2010-09-24 13:54

  Can you give me an approximate date on when your next post may be. Is there an automatic sign up section for it?

  Aeron Green2010-10-06 07:08

  Lots of hot naked celebs here..

  Online Banking Guide2010-10-17 08:49

  Strange this post is totaly unrelated to what I was searching google for, but it was listed on the first page. I guess your doing something right if Google likes you enough to put you on the first page of a non related search. :)

  Online Banking Security2010-10-18 00:55

  Just wasting some time on Stumbleupon and I found your post . Not normally what I prefer to read about, but it was certainly worth my time. Thanks.

  Quinn Rumbley2010-10-26 05:48

  I was just examining your site it is extremely well crafted, I am looking around through the internet looking for precisely how to start this weblog thing and your website definitely is extremely impressive.

  Noah Pullom2010-10-27 08:33

  I fancy that concept.

  Coralee Zamborsky2010-10-28 04:43

  How amazing! With this is unlikely to happen.

  Harvey Kellaway2010-10-30 00:42

  Some feedback from you would be welcome so I can learn from my mistakes.

  Gay Enloe2010-10-30 10:49

  Does it give any better than this!?! As a full-time writer myself is always good to read such a well written and well thought out content.

  Sonia Mausey2010-10-30 15:53

  I happened to stumble across this website